FAQ

FAQ - Časté otázky

Sú vaše produkty certifikované pre styk s potravinami?

Áno, naše voskové vrecká a obaly na uchovávanie čerstvosti potravín sú testované a certifikované regionálnym úradom verejného zdravotníctva na Slovensku a spĺňajú všetky požiadavky:
– nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1935/2004 z 27. októbra 2004
o materiáloch a predmetoch určených na styk s potravinami a o zrušení smerníc 80/590/EHS a 89/109/EHS,
– výnosu Ministerstva pôdohospodárstva SR a Ministerstva zdravotníctva SR z 9. júna 2003 č. 1799/2003-100, ktorým sa vydáva piata hlava Potravinového kódexu SR upravujúca materiály a predmety určené na styk s potravinami v znení neskorších predpisov.
a sú vhodné na priamy styk s potravinami – balenie a skladovanie ovocia, zeleniny, suchých potravín, nemastného pečiva a prikrývanie misiek pri izbovej alebo nižšej teplote.

Freshy voskové vrecká sú prírodné a opakovane použiteľné obaly na uchovávanie potravín, ktoré pomáhajú predlžovať čerstvosť a znižovať potravinový odpad v domácnostiach. Sú vyrobené z bavlny impregnovanej včelím voskom a ďalšími prírodnými materiálmi, čo umožňuje dýchanie potravín a zachováva ich svieže.
Naše voskové obrúsky sú vyrobené z prírodných materiálov, ako sú bavlna, včelí vosk, jojobový alebo kokosový olej a stromová živica, ktoré spolu vytvárajú pružný a priľnavý materiál na uchovávanie potravín.
Po použití jednoducho opláchnitevoskové vrecko alebo obrúsok studenou vodou a prípadne použite jemný ekologický prostriedok. Nechajte uschnúť a sú pripravené na ďalšie použitie.
Vyvarujte sa horúcim teplotám pri umývaní aj pri sušení, pretože môžu vosk roztopiť.
Pri dodržaní odporúčaných spôsobov starostlivosti môžu voskové vrecká vydržať až jeden rok alebo dlhšie.
Voskové obrúsky sú vhodné na balenie širokej škály potravín, ako sú ovocie, zelenina, syry, pečivo a sendviče.
Vhodné nie sú na balenie surového mäsa, horúcich a mastných jedál.
Voskové vrecká sú vhodné aj na mrazenie napr. pečiva, ale nie viac ako 3 týždne. Ideálne sú na uchovávanie potravín do chladničky v chlade alebo na sucho.
Nie, voskové vrecká by ste nemali vystavovať vyššej teplote, pretože vosk sa môže roztopiť. Na ohrievanie potravín použite nádoby určené pre mikrovlnné rúry bez voskového obrúsku.
Áno, môžete, ale odporúčame to robiť len krátkodobo. Dlhodobé vystavenie slnku môže spôsobiť, že vosk na obrúsku sa roztopí.
Áno, naše voskové vrecká sú ekologické, pretože sú vyrobené z obnoviteľných zdrojov, sú určené na opakované použitie a sú 100% kompostovateľné. Ich používaním prispievate k zníženiu odpadu z jednorazových plastov a podporujete udržateľný životný štýl.
Voskové obrúsky sú vyrobené z prírodných materiálov, ale ak máte alergiu na včelie produkty alebo niektoré z použitých olejov (jojobový alebo kokosový olej), odporúčame pred prvým použitím vykonať alergický test.
Po skončení životnosti môžete voskový obrúsok kompostovať alebo použiť ako ekologický podpaľovač na oheň. Vezmite obrúsok so sebou na opekačku alebo pri grilovaní. Veľmi dobre horia a pomôžu pri založení ohňa.
Naše voskové vrecká si môžete objednať priamo cez náš e-shop alebo osobne v našich predajniach Kärcher na adresách Kpt. J. Nálepku 72 v Leviciach. Ponúkame rôzne veľkosti a vzory, ktoré vyhovujú vašim potrebám. Príďte sa poradiť alebo nás kontaktujte na našich sociálnych sieťach alebo na voskovevrecka@gmail.com.
Ponúkame viacero spôsobov doručenia vrátane kuriérskej služby na adresu, cez Packetu na najbližšie výdajné miesto alebo do Z-boxu alebo možnosť osobného vyzdvihnutia v našich predajniach Kärcher na adresách Kpt. J. Nálepku 72 v Leviciach alebo Jókaiho 32 v Komárne.
Áno, doručujeme aj do Českej republiky, Rakúska, Maďarska a Poľska. Pracujeme aj na jazykových verziách webu. Už čoskoro.
Ak ste zistili chybu vo vašich údajoch, prosím, kontaktujte nás čo najskôr, aby sme mohli vašu objednávku aktualizovať a správne ju doručiť.
Áno, objednávku môžete urobiť aj na firmu. Pri objednávke uveďte všetky potrebné údaje vrátane IČO a fakturačnej adresy. V prípade objednávky väčšieho množstva nás prosím kontaktujte mailom, aby sme Vám mohli dať množstevnú zľavu.
Pre veľkoobchodné objednávky a spoluprácu nás prosím kontaktujte e-mailom na voskovevrecka@gmail.com alebo telefonicky, aby sme mohli prediskutovať podmienky a možnosti spolupráce.
Ak nie ste spokojní s nákupom, máte možnosť vrátiť produkt do 14 dní od doručenia a my vám vrátime peniaze alebo vymeníme tovar podľa vašich predstáv. V prípade vrátania nás kontaktujte na voskovevrecka@gmail.com a spolu nájdeme najlepšie riešenie.
V prípade, že vaša objednávka prišla poškodená alebo nekompletná, prosím, kontaktujte nás ihneď a zaistíme náhradu alebo doplnenie chýbajúcich položiek.
Ak ste obdržali iný dizajn, než ste si objednali, prosím, kontaktujte nás a my vyriešime výmenu za správny produkt v čo najkratšom čase.
Ak chcete zrušiť objednávku, kontaktujte nás čo najskôr. Ak ešte nebola objednávka odoslaná, zrušíme ju a vrátime vám peniaze.