FAQ 2

FAQ - Časté otázky

Sú vaše produkty certifikované pre styk s potravinami?

Áno, naše voskové vrecká a obaly na uchovávanie čerstvosti potravín sú testované a certifikované regionálnym úradom verejného zdravotníctva na Slovensku a spĺňajú všetky požiadavky:
– nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1935/2004 z 27. októbra 2004
o materiáloch a predmetoch určených na styk s potravinami a o zrušení smerníc 80/590/EHS a 89/109/EHS,
– výnosu Ministerstva pôdohospodárstva SR a Ministerstva zdravotníctva SR z 9. júna 2003 č. 1799/2003-100, ktorým sa vydáva piata hlava Potravinového kódexu SR upravujúca materiály a predmety určené na styk s potravinami v znení neskorších predpisov.
a sú vhodné na priamy styk s potravinami – balenie a skladovanie ovocia, zeleniny, suchých potravín, nemastného pečiva a prikrývanie misiek pri izbovej alebo nižšej teplote.

Čo sú Freshy voskové vrecká a ako fungujú?

Freshy voskové vrecká sú prírodné a opakovane použiteľné obaly na uchovávanie potravín, ktoré pomáhajú predlžovať čerstvosť a znižovať potravinový odpad v domácnostiach. Sú vyrobené z bavlny impregnovanej včelím voskom a ďalšími prírodnými materiálmi, čo umožňuje dýchanie potravín a zachováva ich svieže.

Z čoho sú vyrobené Freshy voskové obaly?

Naše voskové obrúsky sú vyrobené z prírodných materiálov, ako sú bavlna, včelí vosk, jojobový (vosková rolka) alebo kokosový (voskové obrúsky a voskové vrecká) olej a stromová živica, ktoré spolu vytvárajú pružný a priľnavý materiál na uchovávanie potravín.

Ako sa starať o voskové vrecká?

Po použití jednoducho opláchnitevoskové vrecko alebo obrúsok studenou vodou a prípadne použite jemný ekologický prostriedok. Nechajte uschnúť a sú pripravené na ďalšie použitie.
Vyvarujte sa horúcim teplotám pri umývaní aj pri sušení, pretože môžu vosk roztopiť. Dlhodobé vystavenie slnku môže spôsobiť, že vosk na obrúsku sa roztopí.

Ako dlho mi vydržia Freshy voskové vrecká?

Pri dodržaní vyššie uvedených odporúčaných spôsobov starostlivosti môžu voskové vrecká vydržať až jeden rok alebo dlhšie.

Čo všetko môžem zabaliť do voskových obrúskov?

Voskové obrúsky sú vhodné na balenie širokej škály potravín, ako sú ovocie, zelenina, syry, pečivo a sendviče.
Vhodné nie sú na balenie surového mäsa, horúcich a mastných jedál.

Môžem použiť voskové vrecká aj na mrazenie potravín?

Voskové vrecká sú vhodné aj na mrazenie napr. pečiva, ale nie viac ako 3 týždne. Ideálne sú na uchovávanie potravín do chladničky v chlade alebo na sucho.

Môžem voskové vrecká použiť v mikrovlnnej rúre alebo rúre?

Nie, voskové vrecká by ste nemali vystavovať vyššej teplote, pretože vosk sa môže roztopiť. Na ohrievanie potravín použite nádoby určené pre mikrovlnné rúry bez voskového obrúsku.

Sú Freshy voskové vrecká ekologické?

Áno, naše voskové vrecká sú ekologické, pretože sú vyrobené z obnoviteľných zdrojov, sú určené na opakované použitie a sú 100% kompostovateľné. Ich používaním prispievate k zníženiu odpadu z jednorazových plastov a podporujete udržateľný životný štýl.

Môžu voskové obrúsky spôsobiť alergickú reakciu?

Voskové obrúsky sú vyrobené z prírodných materiálov, ale ak máte alergiu na včelie produkty alebo niektoré z použitých olejov (jojobový alebo kokosový olej), odporúčame pred prvým použitím vykonať alergický test.

Čo robiť, ak voskové obaly stratili svoju funkčnosť?

Po skončení životnosti môžete voskový obrúsok kompostovať alebo použiť ako ekologický podpaľovač na oheň. Vezmite obrúsok so sebou na opekačku alebo pri grilovaní. Veľmi dobre horia a pomôžu pri založení ohňa. Môžete ich aj obnoviť zažehlením vosku medzi dvoma papiermi na pečenie. Pozor však na teplotu.

Ako môžem objednať Freshy voskové vrecká?..Naše voskové vrecká si môžete objednať priamo cez náš e-shop alebo osobne v našich predajniach Kärcher na adresách Kpt. J. Nálepku 72 v Leviciach. Ponúkame rôzne veľkosti a vzory, ktoré vyhovujú vašim potrebám. Príďte sa poradiť alebo nás kontaktujte na našich sociálnych sieťach alebo na voskovevrecka@gmail.com.
Aký spôsob doručenia môžem využiť?

Ponúkame viacero spôsobov doručenia vrátane kuriérskej služby na adresu, cez Packetu na najbližšie výdajné miesto alebo do Z-boxu (je potrebné mať aplikáciu v mobile) alebo možnosť osobného vyzdvihnutia v našich predajniach Kärcher na adrese Kpt. J. Nálepku 72 v Leviciach.

Doručujete aj do iných krajín okrem Slovenska?

Áno, doručujeme aj do Českej republiky. Už čoskoro aj do iných krajín EÚ.

Čo mám robiť ak som vyplnil nesprávne údaje v objednávke?

Ak ste zistili chybu vo vašich údajoch, prosím, kontaktujte nás na voskovevrecka@gmail.com čo najskôr, aby sme mohli vašu objednávku aktualizovať a správne ju doručiť.

Môžem urobiť objednávku aj na firmu?Áno, objednávku môžete urobiť aj na firmu. Pri objednávke uveďte všetky potrebné údaje vrátane IČO a fakturačnej adresy. V prípade objednávky väčšieho množstva nás prosím kontaktujte mailom, aby sme Vám mohli dať množstevnú zľavu.
Som veľkoobchodník alebo predajňa a chcel by som predávať vaše obrúsky.Pre veľkoobchodné objednávky a spoluprácu nás prosím kontaktujte e-mailom na voskovevrecka@gmail.com alebo telefonicky, aby sme mohli prediskutovať podmienky a možnosti spolupráce.

Čo ak nebudem spokojný s nákupom?

Ak nie ste spokojní s nákupom, máte možnosť vrátiť produkt do 14 dní od doručenia a my vám vrátime peniaze alebo vymeníme tovar podľa vašich predstáv. V prípade vrátania nás kontaktujte na voskovevrecka@gmail.com a spolu nájdeme najlepšie riešenie.

Moja objednávka prišla zničená alebo nekompletná, čo mám robiť?

V prípade, že vaša objednávka prišla poškodená alebo nekompletná, prosím, kontaktujte nás ihneď a zaistíme náhradu alebo doplnenie chýbajúcich položiek.

Prišiel mi iný dizajn, ako som si objednal, čo mám robiť?

Ak ste obdržali iný dizajn, než ste si objednali, prosím, kontaktujte nás a my vyriešime výmenu za správny produkt v čo najkratšom čase.

Čo robiť, ak chcem zrušiť objednávku?

Ak chcete zrušiť objednávku, kontaktujte nás čo najskôr. Ak ešte nebola objednávka odoslaná, zrušíme ju a vrátime vám peniaze. Kontaktujte nás na info@voskovevrecka.sk